Bugun...



Çingiray, Tek Nefeste Dünya 6.sı Oldu

TSSF Serbest Dalış Milli Takım sporcusu Bilge Çingigiray, İtalya’daki CMAS 10. Serbest Dalış Indoor Dünya Şampiyonası’nda bugün yapılan statik apnea yarışında bayanlarda dünya 6.’sı oldu.

facebook-paylas
Güncelleme: 14-06-2018 20:28:24 Tarih: 14-06-2018 19:30

Çingiray, Tek Nefeste Dünya 6.sı Oldu

İtalya’nın Lignano kentindeki Belle İtalia Spor Köyü’ndeki olimpik yüzme havuzunda gerçekleştirilen şampiyonluk yarışlarının ikinci gününde statik apnea disiplini için bayanlar kategorisinde 16 sporcu madalya için yarıştı. Çingigiray’ın hareketsiz bir şekilde suyun altında tek nefeste 6 dakika 21 saniye kalarak Dünya 6.’sı olduğu statik apneada, 6 dakika 53 saniye ile Çek Cumhuriyeti’nden Katerina Suranska Dünya şampiyonu oldu.

İtalya’dan 4 Türkiye rekoru geldi

Statik apneada yarışan bir diğer Milli Sporcumuz Cemre Arslan 4 dakika 5 saniye ile 15. olurken, bu derecesiyle gençler Türkiye rekorunu kırdı.

Statik apnea erkekler kategorisinde yapılan yarışta 8 dakika 57 saniye ile Hırvatistan’dan Goran Colak Dünya Şampiyonu olurken bu disiplinde yarışan Milli Sporcumuz Oğuz Tokgöz 5 dakika 4 saniye ile 21 sporcu arasında 16. sırada yer aldı. Oğuz Tokgöz bu derecesiyle gençlerde Türkiye rekorunu kırdı.

Şampiyonada dün yapılan paletsiz dip disiplininde erkekler kategorisinde Oğuzhan Yeşil 115.9 metre ile dünya 23.sü olurken, Oğuz Tokgöz 101.14 metre ile dünya 26.’sı oldu. Tokgöz bu derecesiyle gençler Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu. Aynı disiplindeki bayanlar kategorisinde yapılan yarışan Milli Sporcumuz Cemre Arslan ise 77.6’lık derecesiyle 24. sırada yer aldı. Arslan bu derecesiyle gençler Türkiye rekorunu kırdı.

Dinamik apnea monopalet, dinamik apnea çift palet, dinamik apnea paletsiz, statik, hız ve dayanıklılık disiplinlerinde yapılacak dünya şampiyonluğu yarışlarında, Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Afrika’dan toplam 24 ülkenin sporcuları mücadele edecek. Şampiyonanın son yarışları 16 Haziran’da yapılacak.

Antrenörler Aris Moukas, Sertan Aydın ve kafile sorumlusu Alper Erkmen’in yer aldığı milli takım, Fehmi Berker Çakar, Oğuzhan Yeşil, Oğuz Tokgöz, Ufuk Koçak, Bilge Çingigiray, Buse Karacabay, Yasemin Ulucan ve Cemre Arslan’dan oluşuyor.




Kaynak: İHA

Bu haber 791 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SPOR Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Beşiktaş 2 2 0 0 5 2 6 +3
2 Galatasaray 2 2 0 0 4 1 6 +3
3 Yeni Malatyaspor 2 2 0 0 4 1 6 +3
4 Kayserispor 2 1 0 1 2 0 4 +2
5 Atiker Konyaspor 2 1 0 1 6 5 4 +1
6 Medipol Başakşehir 1 1 0 0 2 0 3 +2
7 Kasımpaşa 1 1 0 0 3 2 3 +1
8 MKE Ankaragücü 2 1 1 0 3 3 3 0
9 Trabzonspor 2 1 1 0 3 3 3 0
10 Fenerbahçe 2 1 1 0 2 2 3 0
11 Sivasspor 2 1 1 0 2 3 3 -1
12 Çaykur Rizespor 2 0 1 1 3 4 1 -1
13 Akhisarspor 2 0 1 1 2 3 1 -1
14 Bursaspor 2 0 1 1 1 2 1 -1
15 Antalyaspor 2 0 1 1 3 5 1 -2
16 BB Erzurumspor 2 0 2 0 3 6 0 -3
17 Göztepe 2 0 2 0 1 4 0 -3
18 Alanyaspor 2 0 2 0 0 3 0 -3
Takım O G M B A Y P AV
1 Giresunspor 1 1 0 0 3 1 3
2 Hatayspor 1 1 0 0 3 1 3
3 İstanbulspor 1 1 0 0 4 3 3
4 Ümraniyespor 1 1 0 0 2 1 3
5 Altay 1 1 0 0 1 0 3
6 Boluspor 1 1 0 0 1 0 3
7 Gençlerbirliği 1 1 0 0 1 0 3
8 Eskişehirspor 1 0 0 1 2 2 1
9 Adanaspor 1 0 0 1 1 1 1
10 Afjet Afyonspor 1 0 0 1 1 1 1
11 Gazişehir Gaziantep FK 1 0 0 1 1 1 1
12 Balıkesirspor Baltok 1 0 0 1 0 0 1
13 Altınordu 1 0 1 0 1 2 0
14 Elazığspor 1 0 1 0 1 2 0
15 Adana Demirspor 1 0 1 0 0 1 0
16 Denizlispor 1 0 1 0 0 1 0
17 Kardemir Karabükspor 1 0 1 0 0 1 0
18 Osmanlıspor FK 1 0 1 0 0 1 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Bandırmaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Bugsaş Spor 0 0 0 0 0 0 0
3 Darıca Gençlerbirliği 0 0 0 0 0 0 0
4 Etimesgut Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
5 Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0
6 Fethiyespor 0 0 0 0 0 0 0
7 Kahramanmaraşspor 0 0 0 0 0 0 0
8 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0
9 Konya Anadolu Selçukspor 0 0 0 0 0 0 0
10 Manisa BBSK 0 0 0 0 0 0 0
11 Menemen Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
12 Pendikspor 0 0 0 0 0 0 0
13 Sivas Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Şanlıurfaspor 0 0 0 0 0 0 0
15 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0 0 0 0 0
16 Tokatspor 0 0 0 0 0 0 0
17 Tuzlaspor 0 0 0 0 0 0 0
18 Zonguldak Kömürspor 0 0 0 0 0 0 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Batman Petrolspor 0 0 0 0 0 0 0
3 Büyükçekmece Tepecikspor 0 0 0 0 0 0 0
4 Düzyurtspor 0 0 0 0 0 0 0
5 Erbaaspor 0 0 0 0 0 0 0
6 Ergene Velimeşe 0 0 0 0 0 0 0
7 Erzin Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
8 Gebzespor 0 0 0 0 0 0 0
9 Karaköprü Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
10 Kozan Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
11 Körfez Spor Kulübü 0 0 0 0 0 0 0
12 Nazilli Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
13 Nevşehir Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Silivrispor 0 0 0 0 0 0 0
15 Şile Yıldızspor 0 0 0 0 0 0 0
16 Tire 1922 0 0 0 0 0 0 0
17 Yomraspor 0 0 0 0 0 0 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 20/08/2018 Kasımpaşa vs Medipol Başakşehir
 24/08/2018 Çaykur Rizespor vs BB Erzurumspor
 25/08/2018 MKE Ankaragücü vs Trabzonspor
 25/08/2018 Göztepe vs Fenerbahçe
 25/08/2018 Kayserispor vs Yeni Malatyaspor
 26/08/2018 Sivasspor vs Kasımpaşa
 26/08/2018 Atiker Konyaspor vs Bursaspor
 26/08/2018 Beşiktaş vs Antalyaspor
 27/08/2018 Medipol Başakşehir vs Akhisarspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 24/08/2018 Boluspor vs Ümraniyespor
 25/08/2018 Giresunspor vs Elazığspor
 25/08/2018 İstanbulspor vs Altay
 25/08/2018 Denizlispor vs Hatayspor
 25/08/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs Adana Demirspor
 26/08/2018 Gençlerbirliği vs Eskişehirspor
 26/08/2018 Adanaspor vs Afjet Afyonspor
 26/08/2018 Balıkesirspor Baltok vs Osmanlıspor FK
 27/08/2018 Kardemir Karabükspor vs Altınordu
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/09/2018 Etimesgut Belediyespor vs Kırklarelispor
 02/09/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Tuzlaspor
 02/09/2018 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 02/09/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Tokatspor
 02/09/2018 Fatih Karagümrük vs Menemen Belediyespor
 02/09/2018 Manisa BBSK vs Zonguldak Kömürspor
 02/09/2018 Pendikspor vs Sivas Belediyespor
 02/09/2018 Şanlıurfaspor vs Fethiyespor
 02/09/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Bugsaş Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/09/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Tire 1922
 01/09/2018 Körfez Spor Kulübü vs Artvin Hopaspor
 01/09/2018 Şile Yıldızspor vs Gebzespor
 02/09/2018 Batman Petrolspor vs Karaköprü Belediyespor
 02/09/2018 Düzyurtspor vs Silivrispor
 02/09/2018 Erzin Belediyespor vs Kozan Belediyespor
 02/09/2018 Yomraspor vs Nevşehirspor GK
 02/09/2018 Erbaaspor vs Ergene Velimeşe
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar

Sarıyer Belediyesinin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI