Bugun...



SARIYER’DE BOĞAZ’DA YÜZDE YÜZ EDEBİYAT

Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği 7. Edebiyat Günleri, 11-12-13 Mayıs’ta Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda gerçekleşecek. Boğazın eşsiz güzelliğine edebiyat hazzının eşlik edeceği Sarıyer’de 3 gün boyunca sanat rüzgârı esecek.

facebook-paylas
Güncelleme: 08-05-2018 13:03:21 Tarih: 08-05-2018 12:52

SARIYER’DE BOĞAZ’DA YÜZDE YÜZ EDEBİYAT

Sadece Sarıyerliler’in değil, tüm İstanbullular’ın da yakından takip ettiği 7. Sarıyer Edebiyat Günleri başlıyor. 3 gün sürecek etkinlikler boyunca binlerce edebiyatsever Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda buluşacak. 30 yayınevi ve 180 yazarın katılımıyla gerçekleşecek etkinlik her yıl olduğu gibi birçok şair, yazar, gazeteci, akademisyen ve edebiyatçıya ev sahipliği yapacak. Düzenlenen imza günlerinde edebiyatın öne çıkan isimleri; İnci Aral, Oktay Ekşi, Atilla Dorsay, Nebil Özgentürk, Nevşin Mengü, İrfan Değirmenci, Enver Aysever, Türkan Şoray, Kahraman Tazeoğlu, Pelin Batu, Aret Vartanyan, Ahmet Ümit kitapseverlerle buluşacak. Ayrıca büyük bir hayran kitlesine sahip “Leyla ile Mecnun” dizisinden tanıdığımız Burak Aksak, aynı isimli kitabını, dizinin fenomen karakterlerinden İsmail Abi’nin denize el salladığı yer olan Kireçburnu’nda sevenleri için imzalayacak. Sarıyer Edebiyat Günleri 13 Mayıs’ta Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü töreninin ardından Cem Adrian konseriyle sona erecek.

ŞİİR EŞLİĞİNDE BOĞAZ TURU

7. Sarıyer Edebiyat Günleri programı kapsamında Şiir Teknesi, Rüçhan Çalışkur, Yalvaç Ural, Küçük İskender, Sezai Sarıoğlu ve Şenol Morgül’ün seslendireceği şiirlerle boğazda maviliklere açılacak.

Etkinliğe farklı ilçelerden katılacak edebiyatseverler için Üsküdar, Kadıköy ve Beşiktaş’tan kalkacak Şiir Hatları; Yunus Karabulut, Betül Dündar, Taner Cindoruk ve İbrahim Baştuğ’un şiirleriyle keyifli şiir yolculuğu yapacak.

ÇOCUKLAR İÇİN ATÖLYELER

Okurların boğaz kıyısında kitap okuma, söyleşilere katılma ve yazarlarla buluşma olanağı bulacağı Edebiyat Günleri boyunca, çocuklar için atölyeler hazır olacak.

BEYAZ MARTI EDEBİYAT ÖDÜLÜ İNCİ ARAL’IN

İmza günleri, söyleşiler, Şiir Teknesi, şiir hatları, sergi ve konserlerle renklenecek etkinliklerde Sarıyer Edebiyat Günleri ile özdeşleşen “Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü” de sahibini bulacak. 2014 yılında verilmeye başlanan “Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü” Yaşar Kemal, Zülfü Livaneli, Vedat Türkali ve Murathan Mungan’ın ardından bu yıl İnci Aral’ın olacak. Etkinlikte kapsamında düzenlenen “Fakir Baykurt Öykü Yarışması”nda ise ortaokul, lise ve yetişkin kategorisinde dereceye giren katılımcılar da ödüllerine kavuşacak.

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ SANATÇILAR BULUŞACAK

 “Yılın o zamanı, takvimin o günleri nihayet geldi. Yeniden harflerin, kelimelerin, güzel sözün, güzel yazının güzel eserlerin boğaz kıyısındaki geleneksel dansının keyfini yaşamak üzere bir araya geleceğiz.” diyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bu yıl da yeşil parklarımızda yazarların okurları ile buluşmalarına, kitaplarını, imzalamalarına, panellerdeki anlatımlarına, müzikle sözün, şiirle öykünün, romanla oyunun buluşmasına tanıklık edeceğiz.

Her yıl olduğu gibi yine şiir teknemiz, Boğaz’ın sularına açılacak ve yine Sarıyer’in kıyılarını yalayan dalgalara eşlik edecek edebiyat... Edebiyat Günleri’nde sanatın her dalından toplumumuzun öne çıkan isimleri Sarıyerliler ile buluşacak, kaynaşacak. Kentimizin ve ülkemizin kültür sanat takviminde artık kendisine özel bir yer edinmiş olan ‘Edebiyat Günleri’nde birbirinden özel etkinlikler ve konserler karşınıza çıkacak. Bu etkinliğin bir parçası ve destekçisi olmaktan her zaman gurur duyduğumu bir kez daha belirtir, tüm edebiyatseverleri Kireçburnu’nda buluşmaya beklerim” çağrısı yaptı.

GÖRÜNTÜLER İÇİN: https://www.youtube.com/watch?v=2OJslGZmntI&feature=youtu.be

7. SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ PROGRAMI

11 MAYIS 2018 CUMA

12:00: ŞİİR TEKNESİ
Yalvaç URAL
Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim
Merkezi Öğrencileri (SAGEM)
14:00: SÖYLEŞİ
Ahmet ÜMİT
“Vicdanın En Etkili Biçimi - Edebiyat”
16:00: SÖYLEŞİ
Nedim GÜRSEL “Seyahat ve Edebiyat”
17:00: ŞİİR TEKNESİ
Küçük İSKENDER
19:00: KONSER
Erdal GÜNEY

12 MAYIS CUMARTESİ

12:00: ŞİİR TEKNESİ Yalvaç URAL Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi Öğrencileri (SAGEM)

14:00: SÖYLEŞİ Ahmet ÜMİT “Vicdanın En Etkili Biçimi - Edebiyat”

16:00: SÖYLEŞİ Nedim GÜRSEL “Seyahat ve Edebiyat” 17:00: ŞİİR TEKNESİ Küçük İSKENDER

19:00: KONSER Erdal GÜNEY

13 MAYIS PAZAR

12.00: ŞİİR TEKNESİ Sezai SARIOĞLU-Emin ŞİR- Şenol MORGÜL ve Orkestrası

14.00: SÖYLEŞİ Nevşin MENGÜ “Savaş ve Edebiyat”

16.00: SÖYLEŞİ İnci ARAL “Edebiyatımızda İnci Aral” Sunuş: SADIK ASLANKARA 17.00: FAKİR BAYKURT ÖYKÜ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

17.30: BEYAZ MARTI EDEBİYAT ONUR ÖDÜLÜ İNCİ ARAL

18.00: KONSER CEM ADRIAN

ŞİİR HATLARI

11 MAYIS CUMA

ŞİİR DİNLETİSİ:YUNUS KARABULUT

BEYKOZ KALKIŞ SAAT I: 13:00 - DÖNÜŞ SAAT I: 16:30

12 MAYIS CUMARTESİ

ŞİİR DİNLETİSİ: BETÜL DÜNDER

KADIKÖY KALKIŞ SAAT İ: 12:00 - DÖNÜŞ SAAT İ: 17:30

13 MAYIS PAZAR

ŞİİR DİNLETİSİ: TANER CİNDORUK

BEŞİKTAŞ KALKIŞ SAATİ: 12:30 - DÖNÜŞ SAATİ: 17:30

ŞİİR DİNLETİSİ: İBRAHİM BAŞTUĞ

ÜSKÜDAR KALKIŞ SAATİ: 15:00 - DÖNÜŞ SAATİ: 19:30

 




Kaynak: Sarıyerim

Bu haber 878 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR SANAT Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Galatasaray 1 1 0 0 3 1 3 +2
2 Yeni Malatyaspor 1 1 0 0 3 1 3 +2
3 Kayserispor 1 1 0 0 2 0 3 +2
4 Medipol Başakşehir 1 1 0 0 2 0 3 +2
5 Atiker Konyaspor 1 1 0 0 3 2 3 +1
6 Kasımpaşa 1 1 0 0 3 2 3 +1
7 Beşiktaş 1 1 0 0 2 1 3 +1
8 Fenerbahçe 1 1 0 0 2 1 3 +1
9 Sivasspor 1 1 0 0 1 0 3 +1
10 BB Erzurumspor 1 0 1 0 2 3 0 -1
11 Çaykur Rizespor 1 0 1 0 2 3 0 -1
12 Akhisarspor 1 0 1 0 1 2 0 -1
13 Bursaspor 1 0 1 0 1 2 0 -1
14 Alanyaspor 1 0 1 0 0 1 0 -1
15 Göztepe 1 0 1 0 1 3 0 -2
16 MKE Ankaragücü 1 0 1 0 1 3 0 -2
17 Antalyaspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
18 Trabzonspor 1 0 1 0 0 2 0 -2
Takım O G M B A Y P AV
1 Giresunspor 1 1 0 0 3 1 3
2 İstanbulspor 1 1 0 0 4 3 3
3 Ümraniyespor 1 1 0 0 2 1 3
4 Altay 1 1 0 0 1 0 3
5 Boluspor 1 1 0 0 1 0 3
6 Gençlerbirliği 1 1 0 0 1 0 3
7 Adanaspor 1 0 0 1 1 1 1
8 Balıkesirspor Baltok 1 0 0 1 0 0 1
9 Adana Demirspor 0 0 0 0 0 0 0
10 Afjet Afyonspor 0 0 0 0 0 0 0
11 Altınordu 0 0 0 0 0 0 0
12 Elazığspor 0 0 0 0 0 0 0
13 Eskişehirspor 0 0 0 0 0 0 0
14 Gazişehir Gaziantep FK 0 0 0 0 0 0 0
15 Hatayspor 0 0 0 0 0 0 0
16 Osmanlıspor FK 0 0 0 0 0 0 0
17 Denizlispor 1 0 1 0 0 1 0
18 Kardemir Karabükspor 1 0 1 0 0 1 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Bandırmaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Bugsaş Spor 0 0 0 0 0 0 0
3 Darıca Gençlerbirliği 0 0 0 0 0 0 0
4 Etimesgut Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
5 Fatih Karagümrük 0 0 0 0 0 0 0
6 Fethiyespor 0 0 0 0 0 0 0
7 Kahramanmaraşspor 0 0 0 0 0 0 0
8 Kırklarelispor 0 0 0 0 0 0 0
9 Konya Anadolu Selçukspor 0 0 0 0 0 0 0
10 Manisa BBSK 0 0 0 0 0 0 0
11 Menemen Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
12 Pendikspor 0 0 0 0 0 0 0
13 Sivas Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Şanlıurfaspor 0 0 0 0 0 0 0
15 Tarsus İdman Yurdu 0 0 0 0 0 0 0
16 Tokatspor 0 0 0 0 0 0 0
17 Tuzlaspor 0 0 0 0 0 0 0
18 Zonguldak Kömürspor 0 0 0 0 0 0 0
Takım O G M B A Y P AV
1 Artvin Hopaspor 0 0 0 0 0 0 0
2 Batman Petrolspor 0 0 0 0 0 0 0
3 Büyükçekmece Tepecikspor 0 0 0 0 0 0 0
4 Düzyurtspor 0 0 0 0 0 0 0
5 Erbaaspor 0 0 0 0 0 0 0
6 Ergene Velimeşe 0 0 0 0 0 0 0
7 Erzin Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
8 Gebzespor 0 0 0 0 0 0 0
9 Karaköprü Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
10 Kozan Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
11 Körfez Spor Kulübü 0 0 0 0 0 0 0
12 Nazilli Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
13 Nevşehir Belediyespor 0 0 0 0 0 0 0
14 Silivrispor 0 0 0 0 0 0 0
15 Şile Yıldızspor 0 0 0 0 0 0 0
16 Tire 1922 0 0 0 0 0 0 0
17 Yomraspor 0 0 0 0 0 0 0
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 17/08/2018 Trabzonspor vs Sivasspor
 18/08/2018 Bursaspor vs Kayserispor
 18/08/2018 Antalyaspor vs Atiker Konyaspor
 18/08/2018 Yeni Malatyaspor vs Fenerbahçe
 19/08/2018 Akhisarspor vs Çaykur Rizespor
 19/08/2018 BB Erzurumspor vs Beşiktaş
 19/08/2018 Alanyaspor vs MKE Ankaragücü
 19/08/2018 Galatasaray vs Göztepe
 20/08/2018 Kasımpaşa vs Medipol Başakşehir
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/08/2018 Hatayspor vs Kardemir Karabükspor
 18/08/2018 Osmanlıspor FK vs Giresunspor
 18/08/2018 Altınordu vs Gençlerbirliği
 19/08/2018 Adana Demirspor vs Denizlispor
 19/08/2018 Afjet Afyonspor vs Altay
 19/08/2018 Eskişehirspor vs Balıkesirspor Baltok
 19/08/2018 Gazişehir Gaziantep FK vs İstanbulspor
 24/08/2018 Boluspor vs Ümraniyespor
 25/08/2018 Giresunspor vs Elazığspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 02/09/2018 Etimesgut Belediyespor vs Kırklarelispor
 02/09/2018 Konya Anadolu Selçukspor vs Tuzlaspor
 02/09/2018 Bandırmaspor vs Kahramanmaraşspor
 02/09/2018 Darıca Gençlerbirliği vs Tokatspor
 02/09/2018 Fatih Karagümrük vs Menemen Belediyespor
 02/09/2018 Manisa BBSK vs Zonguldak Kömürspor
 02/09/2018 Pendikspor vs Sivas Belediyespor
 02/09/2018 Şanlıurfaspor vs Fethiyespor
 02/09/2018 Tarsus İdman Yurdu vs Bugsaş Spor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 01/09/2018 Büyükçekmece Tepecikspor vs Tire 1922
 01/09/2018 Körfez Spor Kulübü vs Artvin Hopaspor
 01/09/2018 Şile Yıldızspor vs Gebzespor
 02/09/2018 Batman Petrolspor vs Karaköprü Belediyespor
 02/09/2018 Düzyurtspor vs Silivrispor
 02/09/2018 Erzin Belediyespor vs Kozan Belediyespor
 02/09/2018 Yomraspor vs Nevşehirspor GK
 02/09/2018 Erbaaspor vs Ergene Velimeşe
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar

Sarıyer Belediyesinin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI