Bugun...



Dünya Çocukları Sarıyer'de Ağırlanacak

Sarıyer Belediyesi, Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, 7 şehir ve 9 ülkeden toplam 485 çocuğu misafir edecek. Bir hafta sürecek birbirinden renkli kutlamalarla tüm çocuklara hak ettikleri bir bayram yaşayacak.

facebook-paylas
Güncelleme: 09-04-2019 15:42:28 Tarih: 09-04-2019 14:36

Dünya Çocukları Sarıyer'de Ağırlanacak

arıyer Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacak. Bu yıl ‘Hepimiz Farklıyız, Hepimiz Eşitiz’ sloganıyla düzenlenecek etkinlikler boyunca 7 şehir ve 9 farklı ülkeden çocuklar Kilyos Sosyal Tesisleri’nde ağırlanacak. 17 Nisan’da başlayacak şenlik bir hafta boyunca kortej yürüyüşleri, halk oyunları performansı, geziler ve atölye çalışmaları ile devam edecek. Kutlamalar, Bahçeköy Life Park’ta  23 Nisan’da gerçekleşecek Aleyna Tilki konserinin ardından, 24 Nisan Çarşamba günü çocukların uğurlanmasıyla son bulacak.

7 ŞEHİR, 9 ÜLKE SARIYER’DE BULUŞACAK

Yurdun ve dünyanın dört bir yanından gelen folklor ekiplerinin muhteşem gösterileriyle renklenecek program, çeşitli atölyeler ve oyun alanlarıyla adeta bir karnaval havasında geçecek. Etkinliklere yurt dışından Bulgaristan, Bosna, Gürcistan, Sırbistan, Mantenegre, Azerbaycan, Ukrayna, Macaristan ve Kazakistan, yurt içinden Edirne, Van, Diyarbakır, Hakkâri, Manisa, Sivas Trabzon ve Tekirdağ’dan toplamda 485 çocuk katılacak.

DÖRDÜNCÜ ÇOCUK MECLİSİ TOPLANIYOR

Program kapsamında dünya çocukları bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Sarıyer Belediyesi Çocuk Meclisi’ne katılacak. Çocukların kendilerini ifade etme alanlarına sahip olabilmeleri, akranlar arası paylaşımlarda bulunabilmeleri, kendi gündemlerini oluşturabilmeleri amacıyla geliştirilen projeyle çocuklar, hayallerini ve daha iyi bir dünya için dileklerini birbirleriyle paylaşacak.  

ÇOCUKLAR FİNALİ ALEYNA TİLKİ İLE YAPACAK

Günlerce sürecek birbirinden eğlenceli etkinliklerin ardından Life Park’ta düzenlenecek şenlikle coşku doruğa çıkacak. 23 Nisan Salı günü saat 17.00’de başlayacak etkinlik; oyun grupları, ikramlar ve halk oyunları performanslarının ardından ünlü pop müzik sanatçısı Aleyna Tilki konseriyle devam edecek. Sarıyer Belediyesi’nin minik misafirleri, etkinliğin son günü olan 24 Nisan’da Kilyos Sosyal Tesisleri’nden evlerine uğurlanacak. 

 

 

SARIYER BELEDİYESİ ULUSLARARASI 23 NİSAN ÇOCUK

 ŞENLİĞİ PROGRAM TASLAĞI

TARİH: 17 – 24 NİSAN 2019

17 NİSAN ÇARŞAMBA

            13.30 – 17.00  SERBEST ZAMAN

  • SERBEST ZAMANDA TESİSLERDE YAPILABİLECEK ETKİNLİKLER:

SANAT KÖŞESİ (Öğrencilerin serbest zamanlarında kullanabilecekleri boya kalemleri, resim kâğıtları, çeşitli materyallerin bulunduğu köşe)

KUTU OYUNLARI KÖŞESİ (Kutu oyunlarının bulunduğu köşe)

OKUMA ATÖLYESİ

SPOR ETKİNLİKLERİ ( Basketbol, voleybol, yakan top, futbol vb.)

18 NİSAN PERŞEMBE

09.00 – 10.00 SARIYER İLÇE KAYMAKAMI SAYIN GÜRSOY OSMAN BİLGİN’İN MAKAMINDA ZİYARET EDİLMESİ

10.30 - 11.00 SARIYER BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ŞÜKRÜ GENÇ’İN MAKAMINDA ZİYARET EDİLMESİ

11.00 – 12.00 BASIN TOPLANTISI VE KOKTEYL

10.00 – 15.00 ÇOCUK MECLİSİ ÇALIŞMALARI (Y.K.K.M)

16.00 – 18.00 ŞENLİK AÇILIŞI, KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ VE PERFORMANS GÖSTERİLERİ (SARIYER MERKEZ – ANIT ÖNÜ)

19 NİSAN CUMA

10.30-13.00    DOLMABAHÇE GEZİSİ

13.00 – 15.00  ÖĞLE YEMEĞİ (TEKNE TURU)

15.00              SERBEST ZAMAN

20 NİSAN CUMARTESİ

10.00-12.00    ULUSLARARASI GELENEKSEL KOSTÜM SERGİSİ - ÇOCUK MECLİSİ (BKSM )

12.30 – 13.30   KALBİN İÇİN OLTA AT ETKİNLİĞİ PERFORMANS GÖSTERİSİ (SARIYER MERKEZ)

14.00 – 15.00  PERFORMANS GÖSTERİSİ ( AYAZAĞA MEYDAN)

16.00 – 18.00  PERFORMANS GÖSTERİSİ (VADİSTANBUL)

21 NİSAN PAZAR

11.30-13.00    GÖSTERİ PROVALARI  ( BKSM)

15.00- 18.00   ULUSLARARASI GELENEKSEL KOSTÜM SERGİSİ, RENKLERİN BULUŞMASI GALA PROGRAMI, YARIŞMA VE ÖDÜL TÖRENİ ( BKSM )

22 NİSAN PAZARTESİ

11.00-18.00    GEZİ (İSFANBUL, SEA LİFE)

13.00 – 13.30  ÖĞLE YEMEĞİ  

19.00               AKŞAM YEMEĞİ  (YÖRESEL TATLAR GECESİ) (KİLYOS SOSYAL TESİSLERİ)

23 NİSAN SALI

10.00 – 11.00  RESMİ İLÇE TÖRENİNE KATILIM ( SARIYER MERKEZ)

10.30 - 13.00 ŞENLİK GÖSTERİ PROVALARI  ( LİFEPARK )

14.30-17.00    23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ GÖSTERİ PROGRAMI   ( LİFEPARK )

17.00-18.00    ALEYNA TİLKİ KONSERİ ( LİFEPARK )

24 NİSAN ÇARŞAMBA

13.00               GRUPLARIN TESİSTEN UĞURLANMASI




Editör: Sarıyerim

Bu haber 1054 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BELEDİYE HABERLERİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HAVA DURUMU
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
1078 Okunma
1071 Okunma
1005 Okunma
872 Okunma
855 Okunma
854 Okunma
846 Okunma
844 Okunma
825 Okunma
815 Okunma
3637 Okunma
2725 Okunma
2425 Okunma
2378 Okunma
2034 Okunma
1911 Okunma
1904 Okunma
1876 Okunma
1867 Okunma
1762 Okunma
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Medipol Başakşehir 29 18 3 8 45 16 62 +29
2 Galatasaray 29 17 4 8 62 29 59 +33
3 Beşiktaş 29 16 5 8 62 38 56 +24
4 Trabzonspor 29 15 7 7 52 38 52 +14
5 Alanyaspor 29 12 12 5 31 34 41 -3
6 Antalyaspor 29 12 12 5 33 46 41 -13
7 Çaykur Rizespor 29 9 9 11 41 41 38 0
8 Yeni Malatyaspor 29 10 11 8 39 39 38 0
9 Kasımpaşa 29 11 13 5 47 51 38 -4
10 Atiker Konyaspor 29 8 8 13 33 33 37 0
11 MKE Ankaragücü 29 10 13 6 30 42 36 -12
12 Kayserispor 29 9 11 9 28 40 36 -12
13 Sivasspor 29 9 12 8 41 45 35 -4
14 Fenerbahçe 29 7 10 12 34 40 33 -6
15 Bursaspor 29 5 10 14 25 34 29 -9
16 BB Erzurumspor 29 6 13 10 30 38 28 -8
17 Göztepe 29 8 18 3 26 37 27 -11
18 Akhisarspor 29 6 17 6 30 48 24 -18
Takım O G M B A Y P AV
1 Gençlerbirliği 15 11 2 2 25 8 35
2 Ümraniyespor 16 9 4 3 24 14 30
3 Hatayspor 15 8 2 5 25 9 29
4 Denizlispor 15 8 2 5 27 12 29
5 Gazişehir Gaziantep FK 15 8 4 3 24 11 27
6 Balıkesirspor Baltok 15 8 4 3 25 18 27
7 Adana Demirspor 15 7 3 5 26 14 26
8 Altınordu 15 7 4 4 25 14 25
9 Boluspor 15 7 4 4 21 12 25
10 Eskişehirspor 15 6 3 6 20 18 24
11 İstanbulspor 14 7 4 3 22 21 24
12 Osmanlıspor FK 15 7 7 1 19 18 22
13 Altay 15 5 5 5 18 14 20
14 Adanaspor 15 3 6 6 19 19 15
15 Giresunspor 15 4 8 3 15 21 15
16 Afjet Afyonspor 15 3 8 4 17 28 13
17 Elazığspor 15 3 9 3 16 24 12
18 Kardemir Karabükspor 15 0 12 3 6 33 3
Takım O G M B A Y P AV
1 Manisa BBSK 16 12 2 2 43 13 38
2 Fatih Karagümrük 16 12 2 2 32 15 38
3 Menemen Belediyespor 16 10 2 4 34 19 34
4 Tuzlaspor 16 10 3 3 36 12 33
5 Sivas Belediyespor 16 8 3 5 28 20 29
6 Bandırmaspor 16 8 5 3 26 19 27
7 Etimesgut Belediyespor 16 7 3 6 20 13 27
8 Şanlıurfaspor 16 7 4 5 22 14 26
9 Zonguldak Kömürspor 16 7 4 5 19 15 26
10 Tarsus İdman Yurdu 16 7 5 4 32 25 25
11 Pendikspor 16 6 3 7 24 19 25
12 Kahramanmaraşspor 16 7 5 4 19 16 25
13 Kırklarelispor 16 6 4 6 20 16 24
14 Konya Anadolu Selçukspor 16 4 5 7 24 29 19
15 Bak Spor 16 4 5 7 16 28 19
16 Tokatspor 16 5 8 3 15 18 18
17 Fethiyespor 16 3 6 7 11 18 16
18 Darıca Gençlerbirliği 16 3 10 3 13 33 12
Takım O G M B A Y P AV
1 Nazilli Belediyespor 15 10 0 5 33 12 35
2 Hekimoğlu Trabzon 15 9 1 5 22 7 32
3 Tire 1922 15 8 0 7 23 8 31
4 Nevşehir Belediyespor 15 7 1 7 30 15 28
5 Ergene Velimeşe 16 8 5 3 22 15 27
6 Artvin Hopaspor 15 6 2 7 16 10 25
7 Erzin Belediyespor 15 6 3 6 29 15 24
8 Karaköprü Belediyespor 15 7 5 3 24 19 24
9 Şile Yıldızspor 15 7 6 2 32 21 23
10 Silivrispor 15 6 4 5 16 9 23
11 Yomraspor 15 5 3 7 19 14 22
12 Batman Petrolspor 15 6 5 4 14 15 22
13 Erbaaspor 15 5 4 6 19 13 21
14 Gebzespor 15 5 5 5 16 13 20
15 Kozan Belediyespor 15 4 4 7 14 17 19
16 Büyükçekmece Tepecikspor 15 5 7 3 17 19 18
17 Körfez Spor Kulübü 15 1 11 3 8 33 6
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 26/04/2019 Medipol Başakşehir vs Göztepe
 27/04/2019 Antalyaspor vs BB Erzurumspor
 27/04/2019 Çaykur Rizespor vs Sivasspor
 27/04/2019 Fenerbahçe vs Trabzonspor
 28/04/2019 Bursaspor vs Akhisarspor
 28/04/2019 Kayserispor vs Alanyaspor
 28/04/2019 Beşiktaş vs MKE Ankaragücü
 29/04/2019 Atiker Konyaspor vs Galatasaray
 29/04/2019 Yeni Malatyaspor vs Kasımpaşa
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 27/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK vs Giresunspor
 27/04/2019 Hatayspor vs Adanaspor
 27/04/2019 Altınordu vs Altay
 28/04/2019 İstanbulspor vs Elazığspor
 28/04/2019 Adana Demirspor vs Boluspor
 28/04/2019 Osmanlıspor FK vs Ümraniyespor
 28/04/2019 Denizlispor vs Balıkesirspor Baltok
 29/04/2019 Eskişehirspor vs Afjet Afyonspor
 29/04/2019 Kardemir Karabükspor vs Gençlerbirliği
 27/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK - Giresunspor Gazişehir Gaziantep FK ligde evindeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Gazişehir Gaziantep FK yenilmez
 27/04/2019 Gazişehir Gaziantep FK - Giresunspor Giresunspor ligde deplasmandaki son 12 maçında hiç kazanamadı  Gazişehir Gaziantep FK yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/04/2019 Darıca Gençlerbirliği vs Fatih Karagümrük
 28/04/2019 Fethiyespor vs Pendikspor
 28/04/2019 Kahramanmaraşspor vs Manisa BBSK
 28/04/2019 Kırklarelispor vs Tarsus İdman Yurdu
 28/04/2019 Menemen Belediyespor vs Şanlıurfaspor
 28/04/2019 Sivas Belediyespor vs Etimesgut Belediyespor
 28/04/2019 Tokatspor vs Anadolu Selçukspor
 28/04/2019 Tuzlaspor vs Bandırmaspor
 28/04/2019 Zonguldak Kömürspor vs Bak Spor
 28/04/2019 Kahramanmaraşspor - Manisa BBSK Kahramanmaraşspor ligde evindeki son 7 maçında hiç kaybetmedi  Kahramanmaraşspor yenilmez
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 28/04/2019 Artvin Hopaspor vs Büyükçekmece Tepecikspor
 28/04/2019 Gebzespor vs Ergene Velimeşe
 28/04/2019 Karaköprü Belediyespor vs Şile Yıldızspor
 28/04/2019 Kozan Belediyespor vs Yomraspor
 28/04/2019 Nazilli Belediyespor vs Erzin Belediyespor
 28/04/2019 Nevşehir Belediyespor vs Hekimoğlu Trabzon
 28/04/2019 Silivrispor vs Erbaaspor
 28/04/2019 Tire 1922 vs Batman Petrolspor
 28/04/2019 Artvin Hopaspor - Büyükçekmece Tepecikspor Artvin Hopaspor ligdeki son 5 maçında hiç kaybetmedi  Artvin Hopaspor yenilmez
 28/04/2019 Karaköprü Belediyespor - Şile Yıldızspor Karaköprü Belediyespor ligdeki son 6 maçında hiç kazanamadı  Şile Yıldızspor yenilmez
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Sarıyer Belediyesinin Hizmetlerinden Memnunmusunuz?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
sanalbasin.com üyesidir
Bumerang - Yazarkafe
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI